Biberin Acısı Elimi Yakıyor Elden Nasıl Giderilir
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Biberin Acısı Elimi Yakıyor Elden Nasıl Giderilir

0

Eldeki Acı Biber Acısı Nasıl Geçer ?

Kadınların en çok şikayet ettiği bazı konulardan birisi de elde oluşan acı biber acısı oluyor. Günümüzde acı biber çok seven insanlarımız var ve genel olarak salata yapıldığı zamanlar da acı biber salataların içerisine konuyor ve salata bu şekilde daha lezzetli hale geliyor. Fakat acı biber ayıklaması yapıldığı zaman o an elleriniz yanmıyor ama akşam yatacağınız zaman tırnak içleriniz de o acıyı hissetmeye başlıyorsunuz.

Eldeki Acı Biber Acısı Nasıl Geçer

Birçok bayan da ellerim çok acıyor ne yapabilirim ? diye internetten araştırma yapıyor ve bizler de bu konu hakkında netten kısa araştırma yaparak edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. İlk olarak hanımlar elleriniz yanıyorsa burada yapmanız gerekenleri anlatalım. Hemen ince bir beze buz koyun ve daha sonra acı olan yere kompres yapar gibi yavaş yavaş dolaştırın. Bu şekilde acıyı azda olsa almış olacaksınız.

Diğer yöntemlerden birisi de limon ile tuz karışımı oluyor. Bu ikisi karıştıralım ve daha sonra kabın içerisine koyarak ellerimizi sokalım ve 10 dakika kadar bekletelim. Yalnız bu şekilde ellerimiz biraz yanabilir fakat çıkardığınız zaman biber acısı gitmiş olacaktır. Hemen gidip ellerinizi kesinlikle yıkamayın yaklaşık olarak 1 ya da 2 saat bekleyin ve daha sonra yıkayabilirsiniz.

İşte vermiş olduğumuz bu pratik yöntemler sayesinde eliniz de biber acısı varsa çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir