Kadınların Yeri

Beyaz Gömlekten Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ?

Beyaz Gömlekten Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kadınların büyük bir çoğunluğu makyaj yapar ve bu makyaj kategorisi içerisin de kadınların en çok kullandıkları ürünler içerisin de kapatıcı yer alır. Yapılan bu makyajdan dolayı bazı durumlarda günlük hayatta sıkıntılar olabiliyor.

Beyaz Gömlekten Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar

Örnek verecek olursak alışveriş yaptığınız zaman yeni bir kıyafet denemesi yaptığınız zaman kıyafetinize makyaj lekesi bulaşabilir. Giymiş olduğunuz kıyafet koyu renkte ise o zaman pek sıkıntı olmaz lakin açık renkte kıyafette çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra makyaj yaptığınız zaman gömlek giydiyseniz yakasına fondöten bulaştırabilirsiniz. Yani bu saymış olduklarımız çok sık rastlanılan durumlardır. Peki bu gibi durumlardan kurtulmak için bizler neler yapabiliriz ? Bu konu hakkın da hanımlar detaylı bir şekilde konuşacağız.

Beyaz gömlekte fondöten lekesi varsa hemen müdahale etmek çok önemli etkenlerden birisidir. Çünkü fondöten kuruduğu zaman beyaz gömleğin üzerin de bu lekeyi temizlemek gerçekten çok zor olacaktır. Temizleme yapacağınız zaman da gömleğin kumaşına göre yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri de uygularken dikkatli olmalısınız. O zaman dilerseniz yöntemlerimize geçelim.

Beyaz Gömlekten Fondöten Çıkartma Yöntemleri Nelerdir?

1-)Beyaz Sirke

İlk olarak kabın içerisine beyaz sirke ile ılık su ekleyin ve karışımı hazırlayın. Eğer fondöten güçlü ise yanı kalıcılığı varsa o zaman beyaz sirkeyi biraz daha fazla kullanabilirsiniz. Karışımımızı yaptıktan sonra lekeli olan bölgeyi karışımı dökün ve arkasından sirke lekeyi nüfus etmesi için bir süre kadar bekleyin. Leke ne kadar fazla ise o kadar süre bekleyebilirsiniz.

En son olarak yıkama talimatlarına uygun bir şekil de gömleğinizi yıkayabilir , fondöten lekesinden kurtulabilirsiniz.

2-)Sabun Kullanın

Fondöten lekesinin bulaşmış olduğu gömlek deri veya süet ise o zaman kumaşa ciddi zararlar vermemek için kesinlikle sabun kullanmanız gerekiyor. Doğal sabun kullanımı yaparak derinin veya süetin deforme olmasını da bu şekilde engellemiş olacaksınız.

Bu yöntemi yapmak için ise sabunlu ılık su karışımı yapacağız. Arkasından pamuklu olan bir bez ile lekeli olan yere fazla bastırma yapmadan sileceğiz. Fondöten lekesi tamamen temizlenesiye kadar silmeye devam edin. Bu şekilde yaptığımız zaman kumaşınız asla zarar görmeyecektir. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi fazla bastırma yapmadan silmeniz son derece önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ