Bel Ağrısına İyi Gelen Egzersizler ve Esneme Hareketleri
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Bel Ağrısına İyi Gelen Egzersizler ve Esneme Hareketleri

0

Bacak esnetme hareketleri geniş kapsamlı egzersizlerden oluşmaktadır. Bu tür egzersizler, bel ağrısı tedavi programının önemli bir parçasıdır. Egzersiz, esnekliğinizi, gücünüzü ve dayanıklılığınızı geliştirmenize yardımcı olabilmektedir. Bundan dolayıdır ki bel ağrıcına iyi gelen egzersizler ve esneme hareketleri gündeme geldiği zaman karşımıza birbirinden farklı egzersizler çıkmaktadır.

Bel Ağrısına İyi Gelen Egzersizler ve Esneme Hareketleri

Sırt problemleriniz varsa, doktor semptomlarınızı hafifletmeye ve gelecekteki sorunları önlemeye yardımcı olacak egzersizler önerebilecektir. Önerilen egzersizlerin türü, probleminizin konumuna, türüne ve ciddiyetine bağlı olacaktır. Bel esnetme hareketleri tam da bu noktada devreye girmektedir. Bel esnetme hareketlerinin kriterlere uygun bir şekilde hayata geçiriliyor olması, bu egzersizlerden istenilen etkinin elde edilmesi anlamına gelecektir.

İçindekiler

Esneme Egzersizleri Nelerdir?

Esneme egzersizleri, öne, arkaya veya yana doğru eğilmeyi içeren egzersizlerdir. Bu pozisyonlardaki kasları gerdikleri için faydalıdır. Bu esnemeler ayrıca soruna neden olabilecek gergin kasları gevşetmeye yardımcı olmaktadır.

Bel Ağrısına İyi Gelen Egzersizler

Çoğu doktor, kaslarınızı güçlendirmeye ve dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olduğu için yürüme veya yüzme gibi aerobik egzersizi önermektedir. Bu egzersizler ayrıca esnekliği ve dayanıklılığı artırmaktadır. Böylece ağrı veya yorgunluk olmadan daha güçlü aktiviteler yapabilirsiniz.

Streching hareketleri, germe ve esneme olarak ön plana çıkan egzersizlerdir. Yaşam rutininizin içerisinde yer aldığında hayatınıza pozitif yönde bir etki katacak olan Streching hareketleri; kapsamlı fiziksel aktiviteleri içermektedir. Üstelik hem kas hem de eklem grupları için üst düzeyde bir etkiye de sahiptirler.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir