Bekçi Alımı 2022 Başvuru Şartları ve Bekçi Çalışma Saatleri
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Bekçi Alımı 2022 Başvuru Şartları ve Bekçi Çalışma Saatleri

0

Bekçi Alımı 2022 Başvuru Şartları ?

Beklediğimiz kavram devlet hükümet şehir veya toplum tarafından kamu güvenliğini sağlamak suç işlenmesini önlemek ve kolluk faaliyetlerini yürütmekle görevli kişilere denilmektedir. Bekçi olmak isteyen birçok genç bekçi alımı 2022 başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

Bekçi Çalışma Saatleri

Çünkü bu şartları kişinin sağlayıp sağlamadığı çok önemlidir. Her yıl dönem dönem alım yapan bekçilik hakkında net bir tarih yoktur. Bir netlik kazanana kadar beklemeli ve başvurunuzu yapmalısınız. Bekçi alımı 2022 başvuru şartları arasında en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

Bunun yanı sıra en az lise veya dengi okul mezunu olmak, en az bir 60 santimetre boyunda olmak, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak ve 31 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Bu şartlan sağladığınız da eğer ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsa bile zimmet, ihtilas, İrtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükmü bulunmaması gerekmektedir.

Bekçi Alımı 2022 Başvuru Şartları

Bekçi çalışma saatleri

Bekçi çalışma saatleri ne baktığımızda birçok kişi tereddütte kalmaktadır. Çünkü gece vardiyası olduğu içindir. Mevzuata baktığımızda çarşıya mahalle bekçileri genel olarak güneşin başlar o saati ne kadar vazife başındadır. Bu saatlerin belirlenmesi bekçi teşkilatının müdürlerinin görüşleri doğrultusunda 2 aylık olarak karar verilir. Bu 2 ay süre sonunda bekçi çalışma saatleri tekrardan değerlendirilir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir