Kadınların Yeri

Bebekleri Güneşten Nasıl Koruruz ?

Bebekleri Güneşten Nasıl Koruruz ?

Bebeğiniz doğduğunda, onları D vitamini için her gün birkaç dakika güneşe maruz bırakamayacağınızı öğrenince şaşırabilirsiniz. Bebeklerin ciltleri yetişkinlerin cildinden daha ince olduğundan ve güneşten daha fazla korunmaya ihtiyaç duyar. Peki, bebekleri güneşten nasıl koruruz? İşte detaylar!

Bebekleri Güneşten Nasıl Koruruz

Aslında, bebekler bulutlu günlerde bile yanma riski altındadır. Bu nedenle kısa bir süre dışarıda kalacak olsanız bile ekstra korumaya ihtiyaçları vardır. Bebeğinizi güneşten korunak için koruyucu giysi giydirebilirsiniz.

Buna, UV ışınlarını engelleyen pamuk veya naylon gibi UV koruyucu kumaşlardan yapılmış şapkalar ve uzun kollular veya pantolonlar dahildir. Hatta mümkünse bebeğinizin üzerini bir şemsiye ile de örtebilirsiniz.

Bebeğinizi UV Işınlarından Korumalısınız!

UV ışınlarının mevcut olduğu bulutlu günlerde bile dışarı çıktığınızda cildin açıkta kalan bölgelerine güneş kremi kullanabilirsiniz. Dışarı çıkmadan 30 dakika önce 2 yemek kaşığı güneş koruyucu uygulayabilirsiniz. Güneş bir yaşam ve enerji kaynağıdır. Ancak aynı zamanda tehlikeli de olabilir.

Bebeklerin cildi çok hassastır ve güneşin UV ışınlarından kendini koruma özelliği yoktur. Bu, bebeklerin güneşte çıktıklarında ekstra korumaya ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. Şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi gibi koruyucu giysiler giymek bebekleri güneşten korumak konusunda mantıklı seçenekler arasında yer almaktadır.

Güneş ışınlarının en güçlü olduğu 10:00 ile 16:00 arasındaki yoğun saatlerde maruz kalmaktan kaçınmak da bebeğinizi güneşten korumanıza yardımcı olacaktır. Bebeğinizin yiyeceklerden veya takviyelerden yeterince D vitamini aldığından emin olabilirsiniz.  Bundan dolayıdır ki bebeğinizin D vitamini alması için güneşe doğrudan maruz bırakmanız hatalı bir davranış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ