Kadınların Yeri

Balık Yedikten Sonra Antibiyotik İçilir Mi ?

Balık Yedikten Sonra Antibiyotik İçilir Mi ?

Balık Yedikten Sonra Antibiyotik İçilir Mi ?

Balık tüketimi olduktan sonra genel olarak ilaç tüketimi veya süt , süt ürünlerini kesinlikle tüketilmemesi konusundan birden fazla sorular yer almaktadır. Günümüzde ise en çok sorular sorular arasında balık yedikten sonra antibiyotik içilir mi ? sorusu yer alıyor. Birçok insan balık yedikten sonra süt ve süt ürünlerin tüketilmeyeceğini söyler fakat bu cevap tamamen yanlıştır. Eğer ki hem balık hem de süt taze ise herhangi bir şekilde sorun olmaz. Ama eğer bayat ise o zaman gıda zehirlenmesine yol açabilir.

Balık Yedikten Sonra Antibiyotik İçilir Mi

Şimdi balık yedikten sonra da ilaç kullanımı aynı şekilde çok merak edilmektedir. Balık yedikten sonra genel olarak ağrı kesici gibi ilaçlar kullanılıyor bunda herhangi bir sıkıntı veya zarar yok. Fakat antibiyotik kullanımında farklı sonuçlar olabilir. Antibiyotik içmek istiyorsanız o zaman en doğru çözüm balık yedikten sonra yaklaşık olarak 1.5 saatin geçmesi gerekmektedir. 1,5 saat geçtikten sonra antibiyotik tüketimi yapabilirsiniz. Eğer ki bazı olumsuz sonuçlarla karşılaşırsanız o zaman en kısa zaman da doktorunuza danışabilir ve yardım alabilirsiniz.

Balık Yedikten Sonra İlaç İçmek Zararlı mı ?

Gıda zehirlenmesi günümüzde görülen ürünler arasında en çok balık ile mantar gibi ürünlerden çıkıyor. Çünkü bu ürünler çok çabuk bozulduğundan gıda zehirlenmesi de kaçınılmaz oluyor. Balık tüketimi yapacağınız zaman öncesine ve sonrasına her zaman dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer dikkat etmezseniz o zaman bazı sorunlarla karşılaşmanız da kaçınılmaz olur. İlk olarak balığın taze olup olmadığı burada en önemli noktalardan birisidir.

Balık yedikten sonra ise ilaç içimini mutlaka doktorunuza sorun ve ona göre hareket etmeniz en doğru seçimdir. Balığa ise alerjiniz varsa o zaman balık tüketiminden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor.

balık yedikten sonra ilaç içmek

Balık Tüketiminde Dikkat Edilecek Hususlar

  • Dışarıdan satın almış olduğunuz balığın kesinlikle taze olması gerek. Taze olduğunu anlamak için ise balığın gözlerine bakın eğer donuk değilse tazedir. Diğer yöntem ise derisinin pul pul olmaması gerekiyor , derisinin de çok yumuşak değil de sert olması gerek. Bu şekilde taze olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.
  • Balık tüketiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de ilaç tüketimidir. Balıktan sonra ilaç olarak merhem veya ağrı kesici bunları kullanabilirsiniz. Fakat antibiyotik gibi ağır ilaçlar bazı durumlarda kötü sonuçlar verebilir. Ya da antibiyotik kullanacaksanız balıktan 1,5 saat sonra tüketin.
  • Balık tüketiminden sonra süt veya süt ürünleri tüketecekseniz o zaman da aynı şekilde 1,5 saatin geçmesi gerekiyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ