Kadınların Yeri

Balık Yedikten Kaç Saat Sonra Süt İçilir? (Balık ve Süt Zehirler Mi)

Balık Yedikten Kaç Saat Sonra Süt İçilir? (Balık ve Süt Zehirler Mi)

Balık Yedikten Kaç Saat Sonra Süt İçilir ?

Belki de günlük hayatta balık sevmeyen nadir insan bulunur. Balık yedikten sonra süt ve süt ürünlerine dikkat edilmelidir. Balık yedikten kaç saat sonra süt içilir dersiniz ortalama 5 saat sonra içilebilir. Lakin balık yedikten sonra süt içmeniz vücutta herhangi bir zehirlenmeye yol açmaz.

Balik ve süt zehirler mi

Fakat yiyeceğiniz balığın taze olmasına dikkat etmelisiniz. Balık yerken ayran ve yoğurdu birçok kişi birlikte tüketmez zehirleneceğim diye. Bu durum halk arasında dolaşan bir söylentidir. Balık yedikten sonra zehirleme belirtileri ishal, karın ağrısı, bulantı ve kusma, ciltte oluşan kaşıntı ve döküntü, ağız bölgesinde yanma ve kaşıntı, ağız ve dilde şişlik, ağızda acı tat, çarpıntı, gibi başlıcalarındandır. Bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için balık yedikten kaç saat sonra süt içilir sorunu dikkate almalısınız.

Balık ve süt zehirler mi?

Toplum olarak kulaktan duyma şeylerle ilgili birçoğumuz balık ve sütü bir arada kullanmayız. Balık yedikten sonra süt içilir ve yoğurdun kullanılması bizleri zehirleyeceğini düşünürüz. Lakin bu yanlış bir durumdur. Çünkü taze balık insanı zehirlemez. Balığın üzerinden birkaç gün geçmiş olması bizleri zehirler. Balık ve süt zehirler mi derseniz bence hayır. Bizler bilinçli insanlarız kulaktan duyma şeylerle hareket edemeyiz. Vitamin, protein sütte de fazla miktarda bulunduğu için balığın bayat olması durumunda İnsanlar zehirleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ