Balık Kokusu Evden Nasıl Çıkar ? Evdeki Balık Kokusu Nasıl Gider
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Balık Kokusu Evden Nasıl Çıkar ? Evdeki Balık Kokusu Nasıl Gider

0

Kış aylarında balık daha bereketli olur ve genel olarak evler de en sık yapılanlar arasında balık yer alır. Aynı zaman da balık sağlık açısından da çok önemli besinlerden birisidir. Uzmanlar da balığı haftada en az 2 kere olacak şekilde tüketilmesini söylemektedir.

Balık kokusunu limonla yok edin

Evde balık pişirmek keyifli bir durum olsa da aslında bunun yanı sıra eve sinen balık kokusu birçok insanın baş belası olabiliyor. İnsanlar özellikle eve balık alacakları zaman bu durum akıllarına geldiği zaman birçok kişi balık almadan vazgeçebiliyor. Eve sinen balık kokusun da pencere veya kapıları da açsanız bile maalesef o kokuyu tamamen yok etmek mümkün olmuyor.

Balık kokusunu çıkarmanın püf noktaları

Ama beyler ve bayanlar hiç merak etmeyin artık böyle bir sorununuz kalmayacak. Çünkü eve sinen balık kokusunu çıkarmak için netten araştırma yaptık ve bulduğumuz en pratik birkaç tane yöntemi sizlerle paylaştık. Dilerseniz yöntemlerimize göz atalım….

EVDEN BALIK KOKUSUNU YOK ETMENİN PÜF NOKTALARI

  • Balık kızartması yapacağınız zaman diğer taraftan ise bir tencerenin içerisine ilk olarak su koyalım ve daha sonra içerisine vanilya ekleyelim. Bu şekilde yaptık çünkü siz balık kızartması yapacağınız zaman balık kokusunu yerine mutfağınız vanilya kokacaktır.
  • Diğer bir yöntem ise vanilya eklemek istemiyorsanız bunun yerine sirkeli su koyup kaynatma işlemi yapabilirsiniz.
  • Balığınızı hangi tencere de kızartacaksanız o tencerenin içerisine birkaç parça olacak şekilde limon kesip atın. Bu şekilde balık kızartırken kokusunun çıkmasını da önlemiş olacaksınız.
  • Izgara da balık yapacaksanız o zaman balıklarınızı ızgaraya dizeceğiniz zaman aralarına mutlaka defne yaprağı koyun. Defne yaprağı kokuyu önleyecektir.
Balık kokusunu limonla yok edin
  • İster kızartma ister mangalda isterseniz de fırında yapın balığınızı hiç fark etmez. Balığı yapacağınız zaman mutfağınızın bir köşesine kokulu mum koyarak kokuyu engelleyebilirsiniz.
  • Balık kızartması için yapabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi de karışım yapmaktır. Bir suyun içerisine tarçın , defne yaprağı , karanfil ve aynı zaman da sirke ekleyerek kaynatalım. Bu şekilde eviniz balık yerine mis gibi kokacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir