Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar ? Balık Kokusunu Elden Çıkarmanın Püf Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar ? Balık Kokusunu Elden Çıkarmanın Püf Noktaları

0

Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar ?

Balık sezonu başladığı zamanlar da kadınların en çok zorlandığı konulardan birisi de balık temizleme ve daha sonrasında ele bulaşan o pis koku oluyor. Balık yemesi ne kadar çok zevkli ve ne kadar çok yararlı olsa da sırf bu koku yüzünden birçok kişi balıktan uzak durmaktadır. Fakat sizlere vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde elinize bulaşan balık kokularından çok kolay bir şekil de kurtulabileceksiniz.

Balık kokusu elden nasıl çıkar

Balık en çok kış mevsiminde tüketilir ve faydası da çok olduğundan dolayı sofraların vazgeçilmezi olarak bilinir. Balığın temizlenmesi en önemli etkenlerden birisidir. Çünkü içeriğinde bakteri ve başka enfeksiyonlar olduğundan dolayı çok iyi temizlenmesi gerekiyor. İşte içeriğinde bunlar olduğundan dolayı elimize de geldiği için çıkması zor kokulara neden oluyor. Kadınlar da böyle durumlarla karşılaşmak istemedikleri için bazı durumlardan dolayı balığı tercih etmiyorlar. Ama artık balık kokusu eliniz de olmayacak ve vereceğimiz bilgilerden dolayı çok rahat bir şekilde kurtulabileceksiniz. İşte eldeki balık kokusunu çıkarmak için yöntemler ;

Balık kokusunu elden çıkarmanın püf noktaları

BALIK KOKUSU ELDEN NASIL ÇIKARILIR ?

Elinize bulaşan balık kokusunu çıkarmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri sıra sıra sizlerle paylaştık ;

Karbonat

Karbonat biliyorsunuz ki en etkili temizlik ürünlerinden birisidir ve bu yüzden en zorlu lekeleri bile çıkarmada çok etkilidir. Karbonatın içerisinde bulunan bileşenler sayesinde elinizde bulunan kokuyu anında yok edeceğinden emin olabilirsiniz. İlk olarak karbonatla bir macun hazırlayın ve daha sonra elinize koyup birkaç dakika kadar eliniz de ovun. En son olarak yıkayın. İşte bu şekilde balık kokusu elinizden gidecektir.

Limon suyu ve sirke

Hem sirke hem de limon suyu pis kokuları çıkarma da birebirdir. En güçlü olan kokuları bile elinizden söküp atar. Ellerinizi ilk olarak limon suyu veya sirke yardımı ile ovalayın ve göreceksiniz ki koku elinizden hemen gidecek.

Limon suyu ve sirke

Diş macunu

Balık temizlemesini yaptıktan sonra ellerinizi ilk olarak bol sabunlu su ile yıkayın ve daha sonra az miktarda olacak şekilde diş macunu elinize alıp güzelce ovalayıp durulayın. Bu şekilde de elinizdeki kötü koku gidecektir.

Diş macunu

Paslanmaz çelik

Çok farklı yöntemlerden birisi olan paslanmaz çelik sayesinde ise elinizde bulunan balık kokusunu çok kolay ve doğal yöntemlerle çıkartabilirsiniz. Paslanmaz çelikten üretilen bir nesneye ihtiyacınız olacak ve onu elde ederek ellerinizi bu nesne ile birkaç dakika kadar ovun ve balık kokusundan hemen kurtulun.

Paslanmaz çelik

Bebek mendilleri

Bebek mendilleri ile eldeki balık kokusunu çıkartabilirsiniz. Yanlış duymadınız hanımlar size belki tuhaf gelebilir ama bebeklere kullanılan ıslan mendil sayesinde kokudan kurtulabilirsiniz.

Bebek mendilleri
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir