Ayva Reçeli Kaç Dakikada Kaynatılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Ayva Reçeli Kaç Dakikada Kaynatılır ?

0

Ayva Reçeli Kaç Dakikada Kaynatılır ?

Ayva reçeli ile ev kadınların merak ettiği konulardan birisi ayva reçeli kaç dakikada kaynatılır ? sorusu oluyor. Ayva reçeli , sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır. Günümüzde ise artık dışarıdan hazır reçeller almak yerine ev kadınları kendi evlerinde çok güzel reçeller yapmaya başladı. Evde reçel yapmak için gerekli olan malzemeleri toplayarak lezzetli reçeller yapabilirsiniz.

Ayva reçeli ise herkes tarafından çok sevilen reçel türlerinden birisidir. Ayva reçeli yapmak için gerekli olan malzemeleri toplayın ve daha sonra uygun bir tarif yöntemi ile yaparak ortaya harika ayva reçelini çıkartın.

Ayva Reçeli Kaç Dakikada Kaynatılır

Şimdi sizlerle beraber ayva reçeli kaç dakikada kaynatılır , gerekli olan malzemeler nelerdir ? gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Ayva Reçeli Ne Kadar Sürede Pişirilir?

Ayva reçelini yapacağınız zaman şekeri attıktan sonra hemen kaynatmaya geçmeniz gerekiyor. Şimdi burada size bir zaman veremiyoruz. Şekeri attığınız zaman kıvama gelesiye kadar yavaş bir şekilde kaynatın ve sonra içerisine limon tuzu ekleyip yaklaşık olarak 15 saniye kadar kaynatın ve ocaktan alın.

Ayva Reçeli Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Ayva reçeli yapacağınız zaman kesinlikle reçel için en uygun olan ayvaları seçmeniz gerekiyor. Hem çürümüş hem de kararmış olan ayvalarla reçel yapılmaz.
  • İlk olarak ayvaları çok güzel bir şekilde yıkayın ve daha sonra küp küp doğrayın. Tabi çekirdeklerini de ayırmanız gerekiyor. Burada en önemli konulardan birisi ayva reçelini pişirme süresidir. Şekeri attıktan sonra kıvam alana kadar pişirin ve daha sonra limon tuzu ekleyip 15 saniye kadar kaynatın ve sonra ocaktan alın.
  • Ayva reçeli yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de köpüklenme sorunudur. Oluşan bu köpüklenmelerin zararı yoktur fakat isteyenler kaşık yardımı ile bu köpükleri alabilir.
  • Reçeli güzel bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız o zaman cam olan kavanozların içerisine koyabilirsiniz. Reçel sıcak iken kavanozları alın ve soğuyana kadar ağzı açık kalsın.
  • Reçeli koymuş olduğunuz cam kavanozlarda iyi bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız o zaman ağzını çok iyi bir şekilde kapatın ve güneş görmeye yere , serin ve kuru olan bir yerde saklayın.
  • Ayva reçelini kesinlikle buzdolabında saklamayın bu yanlıştır. Buzdolabında sakladığınız ayva reçeliniz zamanla şekerlenme yapar.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir