Kadınların Yeri

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu ?

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu ?

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu ?

Bize gelen en çok sorulardan birisi de aynı anda iki açıköğretim üniversite okunur mu ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında kısa bir araştırma yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Bazı kişiler biliyorsunuz ki örgün öğretim okurken bazıları da ikinci üniversite olarak açık öğretim yazıp hem örgün üniversite mezunu oluyor hem de açıköğretimi bitirip hayatlarını o yönde ilerletmeye çalışıyorlar. Örgün öğretim okuyan öğrencilerin çoğu işe giremeyeceğini düşündüğünden dolayı direk olarak açıköğretime yön verirler.

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu

Öğrenciler ikinci bir öğretim olarak Anadolu Üniversitesi , Atatürk Üniversitesi veya İstanbul Üniversitesi gibi aöf programlarına giriyorlar. Şimdi asıl sorumuza gelelim. Aynı anda iki açıköğretim okunur mu ? sorusuna. ”EVET” aynı anda okumanız mümkündür arkadaşlar. Ben Anadolu Üniversitesinde web tasarım ve kodlama okurken , aynı zaman da Atatürk Üniversitesinde iş sağlığı ve güvenliğini okuyordum. Yani bakın ne oldu 3 bölüm. Yani ben 3 bölüm birden okuyordum. Sizler de isterseniz aynı anda iki açıköğretim’den üniversite okuyabilirsiniz.

Ama şöyle bir durum var tabi arkadaşlar. Aynı anda okuyabilirsiniz fakat Üniversitelerin kesinlikle farklı olması gerekiyor. Örnek verecek olursak Atatürk Üniversitesinde bir bölüm okurken Anadolu Üniversitesinde de başka bir bölüm okuyabilirsiniz. Şunu da sizlere belirtmek istiyorum. 2 tane aynı örgün öğretim okuyamazsınız. Böyle olması için birinden birisini sildirmeniz gerekiyor. Aynı zaman da açıköğretim programlarına devam etmek için ise harcınızı düzenli olarak yatırmanız gerekmektedir. Eğer arkadaşlar sorularınız varsa yorumlar kısmından bana yazabilirsiniz. Elimden geldiğince her konuda sizlere yardımcı olmaya çalışırım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ilayda dedi ki:

    peki tercihleri yaptıktan sonra 2. okumak istedigim bölüm de aynı okula çıktı diyelim ilk bölümümü aynı zaman da sildirsem 2. okumak istedigim bölüme kabul edilir miyim

    1. musadamak dedi ki:

      Yani sonuçta 1 üniversite 1 bölüm okuyor olacaksınız. Fakat aynı üniversite de 2 bölüm okunmuyor diye biliyorum. Tabi yine de emin olmak için https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-iletisim bu kısımdan da sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ