Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu ?

0

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu, birçok kişinin merak ettiği bir konu. Yükseköğretim’de hizmet vermekte olan kurumlarda örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim gibi programlarda bu mümkün. Lisans, ön lisans ve lisansüstü gibi farklı programlarda aynı anda bu kurumlarda aynı anda iki üniversite okumak mümkündür.

Aynı anda iki üniversite okunur mu? Bu durum aynı zamanda iki örgün programda pek mümkün olmamaktadır. İki örgün lisans veya iki örgün önlisans okunamamaktadır.

Okunacak olan bölümlerden biri ön lisans diğeri de lisans olursa aynı anda iki üniversite okumak mümkündür. Okunan bölümlerin biri örgün diğeri de uzaktan olarak sorunsuzca tamamlanabilir.

Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu

2 üniversite ne işe yarar?

İkinci Üniversite Nedir? Herhangi bir üniversitede bir bölüm okurken ya da mezun olduktan sonra sınava girmeden İstanbul Üniversitesi Açık öğretim Programlarının sizlere sunmakta olduğu Anadolu üniversitesi 2. üniversite kayıt işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Sınavsız ikinci üniversite nasıl okunur?

Sınava girerek aldıkları puan dahilinde bir üniversite okuyan kişiler ya da mezunlar ikin sınavsız ikinci üniversiteyi okuma şansı sunulmaktadır. Bu konuda sıralanan bölümler içerisinden birini tercih etmek gerekmektedir.

Kişiler açıköğretim sistemi üzerinden kolayca ikinci üniversite kayıtlarını yaptırarak sınavlarını vermeye başlayabilir.

İkinci üniversite olarak ne okunmalı?

İkinci üniversitesini lisan olarak tamamlamak isteyenlere sunulmakta olan Açıköğretim lisans bölümleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Havacılık Yönetimi,
  • İşletme,
  • İktisat,
  • Maliye,
  • Sosyal Hizmet,
  • Uluslararası Ticaret,
  • Lojistik Yönetimi,

Sınavsız ikinci üniversite bölümleri, yukarıda bahsettiğimiz şekilde sıralanmaktadır. İhtiyacınız dahilinde kolayca kayıt işlemlerini yaptırarak ilgili döneme ait sınavlara girerek ikinci üniversite de okuma şansına sahip olabilirsiniz.

anadolu üniversitesi 2. Üniversite kayıt yenileme dönemlerini atlamadan kısa sürede üzerinize düşen notları başarıyla alarak 2 farklı diplomaya sahip olabilirsiniz. Auzef ve aöf aynı anda okunur mu ve Aynı Anda İki Açıköğretim Üniversite Okunur Mu gibi benzer konuların cevaplarını yazımızda vermeye çalıştık.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir