Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

0


Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Spor ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Pek çok kişi ayağına tam oturmayan ayakkabılar satın alır. Ülkemizde nüfusunun neredeyse yüzde 80’i ayağına tam oturmayan ayakkabılar alıyor. Bu inanılmaz yüksek bir rakamdır. Kadınlar çok küçük ayakkabılar almaya eğilimliyken, erkekler çok büyük ayakkabılar almaya daha yatkındır. 

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Erkek ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Özellikle erkek klasik ayakkabılarda, ayakkabının içini rahatsız edebilecek dikişler, çıkıntılar veya sertleşmiş alanlar açısından da kontrol etmelisiniz. Birçok ayakkabı üreticisi, maliyetleri düşürmek için ayakkabılarını tam olarak astarlamamaktadır, yani astar, örneğin görünmeyen alanda bitmektedir. Sonuç olarak, dikişler, çıkıntılar ve kenarlar açığa çıkar. 

Bebek ayakkabısı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Bebek ayakkabılarında Ölçü ve genişlik doğru olduğunda, dikkatinizi derinin yumuşaklığına ve esnek bir ayakkabı tabanına çevirmelisiniz. Bebekler için hafif ve esnek ayakkabı ciddi bir rahatlıktır. Pek çok insan tabanın esnekliği ile iç dolgunun yumuşaklığını karıştırıyor. Bu nedenle, ‘bükülme’ testi yapmalısınız. Ayakkabıyı bükerseniz (yani topuğu ve parmak bölgesini birbirine doğru bükerseniz) ve tabanlar V şeklini alırsa, ayakkabılar örnek bir esnekliğe sahiptir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir