Ayak Mantarı Nasıl Geçer ? Ayak Mantarından Kurtulmak İçin Bitkisel Çözümler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Ayak Mantarı Nasıl Geçer ? Ayak Mantarından Kurtulmak İçin Bitkisel Çözümler

0

Günümüzde hem erkek hem de bayanlar tarafından sıkça karşılaşılan sağlık sorunlarından birisi de ayak mantarı sorunu oluyor. Bu ayak mantarın da parmak aralarında yarılmalar , tırnaklarda kalınlaşma gibi cilt sorunları görülmektedir. Bu rahatsızlık gerçekten çok sıkıntıdır ve günümüzde ise çok yaygın olduğundan dolayı da bir insan hayatında bir kere de olsa buna yakalanır. Ama merak etmeyin şimdi sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde evinizde kendi ilacınızı yaparak bu sorundan kurtulabileceksiniz.

Ayak Mantarı Nasıl Geçer

Birçok mantar genel olarak hem sıcak hem de böyle nemli olan ortamları çok sever. Bizimde gün içerisin de ayaklarımız ister istemez terlediğinden dolayı ve duş aldıktan sonra ayaklarımızı da tam olarak kurutmadığımız zaman mantara da davetiye çıkarmış oluyoruz.

İçindekiler

Elma Sirkesi ile Ayak Mantarı Tedavisi

Evde yapacağınız elma sirkesi sayesinde ayağınızdaki mantarı çok kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Bunu yapmak için leğenin içerisine ayaklarınızı sokun ve suyun içerisine 1 bardak olacak şekilde elma sirkesini ekleyin. Bu şekilde ayaklarınız elma sirkeli olan suda bekletin. Bunu her gün düzenli olarak yaparsanız ayağınızdaki mantarı da yok edersiniz.

Karbonat ile Ayak Mantarı Tedavisi

Karbonat biliyorsunuz ki her alanda kullanılır ve özellikle ayak mantarında da sıkça kullanılmaktadır. Bu yöntemi yapmak için aynı şekilde leğene su ilave edin ve yarım bardak olacak şekilde karbonatta ekleyerek ayaklarınızı bu suya sokup yaklaşık olarak 20 veya 25 dakika kadar karbonatlı suda ayaklarınızı bekletin. Bunu da günde 2 kere yaparak ayak mantarlarından kolayca kurtulun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir