Araçtan Cam Filmi Soyma Yöntemi Nedir ? Cam Film Cezası Ne Kadar?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Araçtan Cam Filmi Soyma Yöntemi Nedir ? Cam Film Cezası Ne Kadar?

0

Araçtan Cam Filmi Soyma Yöntemi Nedir ?

Dışarıdan bakıldığı zaman araç içerisini kapatan ve görünmesini engelleyen araba camlarına yapıştırılan cam filmler birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Hatta biliyorsunuz ki son dönemler de cam filmi cezaları bir hayli arttı ve cam filminin numaraları bulunmaktadır eğer sizler bu numaraları aşarsanız ona göre ceza yersiniz. Cam filmiyle alakalı her geçen gün güncellemeler oluyor ve bazı değişiklikler getirilmektedir. İşler böyle olunca bir hayli sürücülerin de kafası karışmış oluyor. Bu makalemizde ise cam filmi soyma yöntemleri ile cam filmi cezalarının fiyatlarına göz atacağız.

Araçtan cam filmi soyma yöntemi nedir

ARAÇTA CAM FİLM KULLANMAK YASAK MI ?

Araç sürücülerinin en çok merak ettiği konulardan birisi de cam filmi kullanmak yasak mı sorusu oluyor. Güvenlik açısından ise bakacak olursak duruma arabanın içerisi görünmediğinden dolayı aslında bu durum tehlikeli oluyor ve bu yüzden cam filmi önerilmiyor. 2019 yılında ise yapılan açıklamalara göre araçların ön camlarına kesinlikle siyah cam filmi takılmayacağı duyurulmuştu. Fakat belli bir zaman sonra cam filmi hakkında değişiklikler yapıldı. Eğer araç belli standartları sağlıyorsa o zaman cam filmi taktırabiliyor. Ama genel olarak cam filmi sadece yan camlara ve arka cama taktırılabiliyor.

CAM FİLMİ CEZASI NE KADAR ?

Araç sürücüleri eğer cam filmi yasağına uymazlarsa o zaman bu kişilere para cezası uygulaması yapılmaktadır. Eğer görüşü engelleyecek düzeyde bir cam filmi varsa o zaman alacağınız ceza 2021 yılına göre 314 TL’dir. Fakat erken ödeme yaparsanız o zaman 235,50 TL ödeme yaparsınız.

Cam film cezası ne kadar

HANGİ CAM FİLMİ NUMARALARI KULLANMAK SERBEST ?

Araçlarına cam filmi taktıracak olan araç sürücülerinin en çok merak ettiği konu hangi cam filmi numarasını taktırmamız gerekiyor sorusu oluyor. Aracınız Fabrika çıkışlı olan cam filmi varsa bu r43 cam filmidir ve herhangi bir sorun olmaz. Fakat sizler sonrada taktırma yapacaksanız o zaman çok fazla kalın olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ülkemizde cam filmi ile ilgili kurallara göre cam filmi dışarıdan gelen ışığın %70’ini geçirmesi gerekiyor. Bu da numara olacak bakacak olursak 1 numara ve 2 numara cam filmi en ideali oluyor. 1 numara olan cam filmi %85 , 2 numara cam filmi ise %70 oranında güneş ışığını geçirmektedir.

CAM FİLMİ, ARAÇ MUAYENESİNDEN GEÇMEYE ENGEL Mİ ?

Aracınızda eğer cam filmi bulunuyorsa ve eğer ki R43 ya da 1 , 2 numara araç filminiz yoksa bu araç her türlü araç muayesinden rahatlıkla geçer. Fakat bunların dışında cam filmleri varsa o zaman hiçbir şekilde geçmez.

CAM FİLMİ SOYMA YÖNTEMLERİ

CAM FİLMİ SOYMA YÖNTEMLERİ

  • Cam filmini soymak için kenar kısımlarından başlayarak tırnak kullanıp ya da falçata ile kaldırmaya başlayabilirsiniz. Kaldırma işlemini yaptıktan sonra yavaş bir şekilde çekip sökebilirsiniz.
  • Çok inatçı ve zor çıkan cam filmleri varsa o zaman onları da buhar makinesi ile çıkartmayı deneyebilirsiniz. Filmin kenarlarına sıcak buhar uygulaması yapıp sökülmesi daha kolay olur.
  • Cam filmini yandan sökemiyorsanız o zaman ısıtıp o şekilde yumuşatıp fön makinesi yardımıyla rahatlıkla çıkartabilirsiniz.
  • Cam filminin sökümünü yaptıktan sonra camları sabunlu su ile silmeniz gerekiyor. Eğer camda kalan yapışkanlar varsa onları da kredi kartı gibi sert olan malzemeler de veya jiletle kazıyarak çıkartabilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir