Araç Sahibi Olanların İşini Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Araç Sahibi Olanların İşini Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

0

Artık günümüzde gerçekten bir araç sahibi olmak çok zor duruma geldi fakat aracınız olsa bile karşılaşmış olduğunuz bazı problemlerden dolayı işiniz daha zor ve meşakkatli oluyor. Araba sahibi olan kişiler araçlarında küçük problemler yaşayabiliyor ve bizler de bazı pratik bilgileri sizlerle paylaştık. İşinize yarayacak olan bu bilgileri araçlarınız da uygulayabilirsiniz.

Küçük Çizikleri Kapatmak İçin Ojelerden Faydalanabilirsiniz

ojeyle araba cizigi giderme

Eğer arkadaşlar arabanız resimde de görmüş olduğunuz gibi çizikler varsa o zaman aynı renk tonlarına sahip olan oje yardımı ile çizginin üzerinden geçerek çiziği kapatabilirsiniz. Fakat oje ile kapatmış olduğunuz bu çizikler geçici olsa da aslında basit ve işe yarayan yöntemlerden birisidir.

Şeffaf Ojeler Ön Cam Çatlaklarını Durdurabilir

araba cami catlaklari icin parlatici oje

Yolculuk yaptığınız zaman veya bir yere giderken başka araçlardan taş sıçraması ile ön camlar da çatlamaların görülmesi , çok sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Eğer bu çatlaklıklara çözüm yolu bulmazsanız o zaman daha da çok büyümeye başlar. Bu gibi ön camda cam çatlaması ile karşılaşırsanız o zaman şeffaf tırnak ojelerini tercih edebilirsiniz. Taşın isabet etmiş olduğu yere parlatıcı ojeyi 2 veya 3 kat uygulayın. Bu şekilde boyunun daha da çok büyümesini engellemiş olacaksınız.

Kısa Süreli Park Ettiğinizde Direksiyon Simidini Çevirin

direksiyonun isinmamasi icin cevirin

Yaz mevsimi olduğu zaman havalar da çok sıcak olmasından dolayı park halinde bırakmış olduğunuz direksiyonlar dokunulmayacak kadar ısınabiliyor. Bu sorunu çözmek için ise resimde de görmüş olduğunuz üzere direksiyonu 180 derece çevirin ve o şekilde park halinde bırakın.

İLGİLİ YAZI ;

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir