Araba Kaportasındaki Reçine Nasıl Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Araba Kaportasındaki Reçine Nasıl Çıkar ?

0

Reçineler, genellikle ağaçlardan bulaşan yağ içerisindeki bir maddedir. Çıkmayan ya da zor çıkan lekeler arasında bulunur. Doğanın içerisinde sık bulunan cisimlere hemen bulaşır. Bunlardan biri de arabalardır. Arabalar, kullanımından dolayı sürekli doğada oldukları için üzerlerinde reçine lekesiyle sık karşılaşılabilir. Bu yüzden, “Araba kaportasındaki reçine nasıl çıkar?” sorusu sorulmaktadır.

Araba Kaportasındaki Reçine Nasıl Çıkar

Araba kaportasındaki reçine lekelerine özellikle sıcak aylarda rastlanır. Piknik sonrasında arabalarda görülebilir. Zor çıkan lekeler arasında bulunduğu için temizlemesi zahmetlidir. Ancak bazı kolay yöntemlerle, hem arabaya zarar vermeden hem de zorluk çekmeden reçine lekeleri çıkarılabilir.

Araba Kaportasındaki Reçine Lekesini Çıkarmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Araba kaportasındaki reçine nasıl çıkar, sorusuna birkaç yanıt serilebilir. Bunlardan ilki, aseton yöntemidir. Aseton, bir pamuğa damlatılır. Ardından arabanın kaportasındaki reçine lekesi, asetonlu pamukla ovulur. Son olarak leke çıktıktan sonra temiz ve yumuşak bir bezle silinmelidir. Bunu yaparken dikkatli olunmalıdır. Aksi halde leke, aracın diğer bölümlerine yayılabilir.

Diğer bir yöntem ise kildir. Bunun için doğada hazır olarak bulunan kil tercih edilmelidir. Reçine lekesine kil dökülür. Ardından iyice ovalanır. Kısa süre içerisinde reçine lekesi, kaportadan çıkar.

Araba kaportasındaki reçine lekesini çıkarmak için en güvenilir yöntemler, bunlardır. Bazı kimyasallar, lekeyi çıkarmak için kullanılmaktadır. Ancak bu kimyasallar, araca zarar verebilir. Bu yüzden güvenilir yöntemler kullanılmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir