ALO 144 Nerenin Telefonu ? Neyin Numarası
  1. Anasayfa
  2. Güncel

ALO 144 Nerenin Telefonu ? Neyin Numarası

0

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü personeli, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu numara halk tarafından arandığında ücretsiz destek için Alo Sosyal Yardım Hattını da devreye koyuyor.

ALO 144 Nerenin Telefonu

Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’nın amacını daha iyi anlamak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı web sitesinde ayrıntılı bir açıklama yaptı. Buna Alo 144 özel adresi üzerinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca bu amaç için özel olarak oluşturulmuş telefon hatları da internet sitesinde detaylandırılmıştır.

İçindekiler

Bakanlık Süreci Nasıl Yürütüyor

Bakanlık daha iyi hizmet vermesi gerektiğinden, mobil sabit telefon operatörleri aracılığıyla ülkemiz hattına ücretsiz kısa mesaj gönderilebilir. Özellikle günümüzde işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için ad, soyad ve T.C. çağrı merkezinden telefon veya mesaj yoluyla alınan bilgiler ilgili personele iletilir.

Ardından, tüm cep telefonu operatörleri bize kimliklerini ve taleplerini iletir. Bunlar daha sonra personel tarafından değerlendirilir. Bu kimliklerin ve taleplerin iletilmesi Çağrı Merkezini bakanlığa bağlanması sağlanıyor.

Bu, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için geri bildirimleri ve vatandaş memnuniyetini artıracaktır. Bu yöntemle, sürekli olarak kalite kontrollü iletişim sağlamak amacıyla kuruluşlarımızın iş yükünün azaltılmasına, verimliliğin artırılmasına ve veri akışının iyileştirilmesine yardımcı olabiliriz.

ALO 144 günümüzde birçok açıdan vatandaşlara hizmetler sunmayı başarıyor. Vatandaşlara sunulan hizmetler günümüzde avantajlı hizmetler kapsamında sunulan hizmetler kapsamında gerçekleşiyor.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir