Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır ?
 1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır ?

0

Birçok insan binlerce para vererek son model akıllı telefonlar alıyorlar fakat bu telefonları arka cebimize koyduğumuzda veya tozlu çantalarımız da olduğundan belli bir zaman sonra tozlanmaya başlıyor. Bizler de telefon temizliğine önem vermediğimiz zaman özellikle hoparlör kısmı tozlanmaya başlıyor , telefonun şarj soket yeri tozlanıyor , ekran çiziliyor veya dokunmatik ekranında lekeler oluşmaya başlıyor. Hal böyle olunca ister istemez bizim de bu konuda canımız sıkılabiliyor değil mi ?

Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır

Akıllı telefon temizliği arkadaşlar hem çok kolay hem de fazla zamanınızı almayan bir iştir. Eğer telefonlarınızı uzun ömürlü olarak kullanmak istiyorsanız mutlaka belli aralıklarla temizliğini yapmanız gerekmektedir. Peki , telefon temizliği nasıl yapılır ? ve gerekli olan malzemeler nelerdir ? Hepsine sıra sıra bakalım.

İlk olarak telefon temizliği yapacağımız da bize lazım olan ana malzeme Mikrofiber bezi oluyor. Mikrofiber bezi her yerde marketlerde veya elektronik ürün satan mağazalar da bulabilirsiniz. Aynı zaman da Mikrofiber yoksa bunun yerine gözlük camı silme bezi de olabilir. Diğer ihtiyacımız olan malzeme ise ekran temizleme spreyi oluyor. Bunu da arkadaşlar elektronik ürün satan mağazalar da bulabilirsiniz. Ama eğer bulamadıysanız veya yoksa o zaman hiç dert etmeyin.

 • İlk olarak telefonun güvenliği için bataryayı çıkartalım ve eğer bataryası çıkmıyorsa o zaman telefonu kapatalım.
 • Ekran temizleme spreyi varsa onu birkaç kere beze püskürtün ve daha sonra ekrana fazla baskı yapmadan oval hareketler yaparak ekranı silin.
 • Sprey yoksa bunun yerine mikrofiberi hafif ıslatarak dairesel hareketlerle silelim.
 • Batarya eğer çıkıyorsa telefonda o kısımların tozunu alalım.
 • Silme işlemi yaptıktan sonra bazen kuruduktan sonra lekeli kalabiliyor. Bu gayet normal bir durumdur. Başka kuru mikrofiber bezi ile üzerinden geçerseniz durum çözülecektir.

Cep Telefonlarını Daha Uzun Süre Kullanabilmeniz İçin Birkaç İpucu

 • Telefonunuzu cebinize koyduğunuz zaman yanında bozuk para , anahtar gibi metal nesnelerin olmaması çok önemlidir.
 • Telefonunuzu kesinlikle arka cebinize koymayın. Birçok bayan bunu yapıyor ama aslında çok tehlikelidir.
 • Telefonunuz da kılıf yoksa mutlaka kılıf alın.
 • Telefonunuzu çantanıza veya cebinize koyacağınız zaman dokunmatik ekranı kapatın. Bu şekilde yaparsanız bataryanın ömrü uzar ve bunun yanı sıra istenmeyen aramaları da engellemiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir