Ağrı Kesici Kullanmadan Ağrıları Dindiren Doğal Yöntemler
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Ağrı Kesici Kullanmadan Ağrıları Dindiren Doğal Yöntemler

0

Bazı zamanlar vücudumuzun bazı bölgelerin de ağrılar meydana gelmektedir ve bizler de bu ağrıları doğal yöntemler uygulayarak dindirmek isteriz. Çünkü ilaçlar biliyorsunuz ki hem zararlı hem de yan etkileri bulunmaktadır. Bu yüzden doğal yöntemler kullanarak hem baş hem diş hem de boğaz ağrılarından kurtulabiliriz.

Ağrı Kesici Kullanmadan Ağrıları Dindiren Doğal Yöntemler

Vücudumuz her ağrıdığından eğer sürekli olarak ağrı kesici kullanırsak o zaman bu zamanla alışkanlık haline gelir ve sürekli olarak bir yerimiz ağrıdığından hemen ilaca yöneliriz. Gereksiz durumlar da bile kullanılan ağrı kesiciler zamanla böbreklere ciddi anlamda zararlar vermeye başlar. Bu yüzden ağrı kesicilerin neden olmuş olduğu bu zararların önüne geçmek için doğal yöntemler bence en iyisidir.

Bademin Ağrılar Üzerindeki Etkisi

Badem içerisin de yüksek miktarda E vitamini , Kalsiyum , Demir ve Fosfor bulunmaktadır. Genel olarak böbrek ve idrar yollarında oluşabilecek iltihaplara karşı çok faydalıdır. Aynı zaman da baş ağrısına da çok iyi gelmektedir.

Çilek Hangi Ağrılar İçin İyi Geliyor?

Çileğin içerisin de bulunan demir , magnezyum , potasyum ve sodyum olduğundan dolayı ağrılara çok iyi gelmektedir. Özellikle diş etlerini daha sağlıklı ve güçlü hale getirir , diş taşı oluşumunu engeller ve ağız içerisin de oluşabilecek kötü kokuları da önler. Bunun yanı sıra boğaz ağrılarına da iyi gelir.

Kırmızı Acı Biber Faydalı Mı?

Kırmızı acı biberin faydalarını hepimiz az çok biliyoruz değil mi ? Özellikle içerisin de capsaicin bulunduğundan dolayı vücudun direncini arttırır ve tam bir ağrı kesici haline gelir. Özellikle grip mikrobu ile mücadele eder ve kanserli olan hücreleri de yok eder.

Diş Ağrıları İçin Karanfil

Hem karanfil hem de karanfil yağı diş ağrılarında sürekli olarak kullanılan ve tercih edilen bitkisel yöntemlerden birisi olmaktadır. Dişiniz ağrıyorsa karanfili dişinize koyarak 30 dakika bekleyin ve daha sonra diş ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz. Aynı zaman da karanfil tomurcukları da ağız hastalıkları oluşumunu engellemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Yazar Hakkında

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yorum Yap