Adetliyken Tüy Dökücü Krem Kullanılır mı ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Adetliyken Tüy Dökücü Krem Kullanılır mı ?

0

Regl yani adet dönemi sırasında cildin hassaslaşması söz konusudur. Tüy dökücü krem kullanımı bu döngü aralığında önerilmez. Bu dönemde cildin hassasiyeti artar.

Adetliyken Tüy Dökücü Krem Kullanılır mı

Tüy dökücü kremi uygulamadan önce cildin sağlıklı olduğundan emin olunması gerekir. Tüy dökücü kremler kimyasal içerikleri sayesinde tüyleri kolayca yok edebilir. Herhangi bir cilt ürününde olduğu gibi tüy dökücü kremleri kullanmadan önce de cilt tipine ve vücut hassasiyetine uygun bir ürün seçilmesi önemlidir.

Ürünün nasıl kullanılacağına dair talimatların da dikkatlice okunulması önerilir. Tüy dökücü kremlerin cilt tiplerine göre değişen çeşitleri de yer alır.

Adet Döneminde Tüy Dökücü Kremin Zararı Var Mıdır?

Adet dönemi sırasında tüy dökücü krem kullanımının bazı zararları olabilir. Regl dönemi sırasında cilt hassasiyeti arttığından tüy dökücü krem kullanımı cildin daha da hassas hale getirilmesine yol açar.

Bu durum da tahrişe ve yaralara neden olabilir. Tüy dökücü kremler genellikle kimyasal içerikler içerir. Bu içerikler regl dönemi sırasında kullanıldığında hormonal değişikliklerden dolayı cildin tepkisi değişebilir.

Hassas ciltlerde tüy dökücü kremler cildin soyulmasına neden olabilir. Regl dönemi sırasında da kanamanın artmasına ve ağrıya neden olabilir. Bu durum adet dönemi sırasında tüy dökücü krem kullanılmasının yerinde bir karar olmayacağı yönünde fikirlerin oluşması uzmanlar tarafından da onaylanmıştır. Adet döneminde cilt hassasiyeti önemsenmeli ve buna göre ürün kullanılması sağlık için de etkilidir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir