Kadınların Yeri

Adet Öncesi Sarı Akıntı Normal mi ?

Adet Öncesi Sarı Akıntı Normal mi ?

Adet kanaması kadınlarda ergenlik dönemi sonrası her ay belli periyotlarla yaşanan bir kanamadır. Bu kanamanın düzenli olması ve belli bir oranda olması en sağlıklı olandır. Fakat birçok kadından çeşitli sebeplerle adet kanaması düzensizlikleri yaşanmaktadır.

Adet Öncesi Sarı Akıntı Normal mi

Bu düzensizlikler psikolojik sebeplerle veya kadının bedenindeki bazı sıkıntılardan kaynaklı olabilir. Adet öncesi sarı akıntı normal mi sorusu adet kanamasının başlayıp başlamadığı ile ilgili en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Adet kanamasının başlamasından önce kadının bedeninde bazı değişiklikler oluşmaya başlamaktadır. Bu değişiklikler kadını adet dönemine hazırlayan değişikliklerdir. Adet öncesi belirtiler olarak adlandırabileceğimiz bu belirtilerden biri olarak sarı renkli bir akıntının gelmesi gösterilebilir. Bu akıntı kadının adet kanamsının yaklaştığını göstermektedir.

Adet Öncesi Sarı Akıntı Neden Olur?

Kadın vücudu çok hassas çalışmaktadır. Bu hassas durum çeşitli sebeplerle bozulmazsa her ay aynı periyotlarla adet kanaması gerçekleşir. Adet kanaması olmadan önce kadının bedeninde ve psikolojisinde bazı değişimler gözlenir. Psikolojik olarak kadın daha hassas olabilir. Beden olarak ise akıntı olması gibi durumlar gözlenebilir.

Kadınlarda adet öncesi sarı akıntı normal mi konusu çok merak edilmektedir. Bu akıntının adet öncesinde ve adet sonrasında olması tamamen normal olarak kabul edilmektedir. Kadının vücudundaki östrojen seviyesinin değişmesi ile birlikte bu akıntının rengi de koyulaşmaya başlamaktadır. Kadının farklı bir hastalığı yoksa bu dönemdeki akıntılar normaldir denilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ