Açlık Otu Nedir ? Açlık Otu İle Zayıflama Çayı Hazırlanışı
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Açlık Otu Nedir ? Açlık Otu İle Zayıflama Çayı Hazırlanışı

0

Açlık Otu Nedir ?

Açlık otunun o kadar çok faydası var ki özellikle eski zamanlarda sindirim rahatsızlığı yaşayanlar tarafından çok tercih edilen ot çeşitlerinden birisidir. Ülkemizde ise kullanılmaya çok eski zamanlardan başlanılmıştır. Açlık otu nerede yetişmektedir ? diye soracak olursanız hemen yanıtlayalım. Açlık otu arkadaşlar Afrika kıtasında yetişen ot türüdür. Özellikle en büyük etkilerinden birisi de tok tutma gibi bir özelliği bulunduğundan dolay zayıflama alanında çok tercih edilmektedir. Yani sizler de açlık otunu sadece çay olarak tercih ederseniz çok kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Açlık Otu Nedir

Açlık Otu Çayının Yapılışı

Açlık otunu evde yapmak çok basit bir yöntemdir bunu yapmak için bize gerekli olan sadece 2 su bardağı ılı su ile 10 yaprak açlık otu oluyor. Şimdi 2 bardak suyu ve 10 yaprak açlık otunu cezve içerisine ilave edip ocakta 5 veya 6 dakika olacak şekilde kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra 4 dakika kadar dinlendirin ve daha sonra süzme işlemi yapıp açlık otu çayını içebiliriz. Açlık otu çayını hazırladık fakat bazı noktalara dikkat etmemiz son derece önemli bir konudur. Bu çayı arkadaşlar 12 saate bir ve 24 saate ise 2 defa tüketilmesi gerek. Çok fazla tüketilirse zararı olabilir.

Açlık Otu Çayının Yapılışı

Açlık Otu Çayının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Açlık otu çayının birden fazla faydası bulunmaktadır ve en belirgin özelliği tok tutucu özelliğini bulunmasıdır. Yani tok tutma özelliği bulunduğundan dolayı zayıflama için birebirdir. Bunların yanı sıra yağ yakıcı özelliği vardır. Mideyi çok rahatlatır ve tansiyonu dengeler. Böbrekleriniz de taş veya kum varsa bu çay sayesinde düşürebilirsiniz.

Açlık Otu Çayının Yan Etkileri Bulunur Mu?

Bu çayın hiçbir şekilde zararı yoktur. Fakat tüketim olarak çok fazla aşırıya kaçınılmaması önemlidir. Eğer çok fazla aşırıya kaçarsanız o zaman ishal sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Açlık otu çayının çok büyük etkileri vardır. Uzmanlar da zaten haftada 1 bardak şeklinde tüketilmesini önermektedir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Açlık Otu Çayının Ne Gibi Faydaları Vardır

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir