5 Numara Saç Kesimi Nedir ? Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

5 Numara Saç Kesimi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

0

5 Numara Saç Kesimi Nedir ?

Her erkek hayatında bir kere de olsa mutlaka 5 numara saç kesimini kesinlikle denemesi gerekiyor. Bu saç modelini zaten genel olarak orta kısalıkta saç modeline sahip olan ve aynı zaman da kafa şekline de pek güvenmeyen erkeklerin tercih etmiş olduğu saç kesim modelidir. 5 numara saç kesimi yaptığınız zaman hem saç deriniz hiçbir şekilde görünmez hem kısa saçlarınızın keyfini sürersiniz hem de kafa şeklinizi bu şekilde rahatça saklamışta olursunuz. 5 numaralı saç modelleri gerçekten bazı erkeklere çok yakışmaktadır.

5 numara saç modelleri erkek 2022

5 numara olan saç modeli size yakışıyor mu yoksa yakışmıyor mu buna karar vermek için en önemli olan kriterleri sizlerle paylaşıyoruz. Yüzünüz eğer yuvarlak ise o zaman saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz fakat eğer yüzünüz uzun ise o zaman daha yüksek numaralara kestirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

5 NUMARA SAÇ KESİMİ NEDİR ?

5 numara olarak yapılan tıraş halk dilimizde orta kısalıktaki saç kesimi olarak söylenir. Özellikle arkadaş ortamında sık sık 5 numara saç kesimini zaten görmüşsünüzdür değil mi ? Erkekler peki neden 5 numara saç kesimini sever ? Çünkü bu saç modelinin yapımı çok pratiktir , saçı kolayca şekillendirebilirsiniz ve organik olarak bırakacak kadar da kısadır. Eğer saçınızla çok fazla uğraşmak istemiyorsanız ve rahatınıza da düşkünseniz o zaman bu saç kesimi tamda sizlere göre bence.

EVDE 5 NUMARA SAÇ KESİMİ NASIL YAPILIR ?

5 numara saç modelleri erkek

Evde 5 numara saç kesimi yapacaksanız o zaman mutlaka olarak saç tıraşı makinesine ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde saç tıraş makinesinde 5 numaralı tarağı da olması gerekiyor.

  • İlk olarak saçlarınızı güzelce ıslatın ve ayna karşısına geçin. Her zaman saçınız ıslak olsun eğer kuru olursa kesme yaparken zorlanabilirsiniz.
  • Saçınızı keseceğiniz zaman da mutlaka altınıza örtü veya gazete kağıdı serin.
  • Saçlarınız fazla uzun ise o zaman ilk önce makas yardımı ile saçlarınızı kısaltın.
  • En son olarak saçlarınızı aşağıdan yukarıya olacak şekilde tıraş makinesi ile kesmeye başlayın.
5 numara saç modelleri

5 NUMARA SAÇLAR KAÇ MM ?

En çok merak edilen sorular arasında 5 numara olan saçlar kaç mm ? sorusu oluyor. 5 numaraya sahip olan saçlar 15 mm uzunluğundan olmaktadır. Yani ne çok kısa ne de çok uzun orta saç modelidir.

erkek 5 numara saç modelleri
erkek kısa saç modelleri 5 numara
kime yakışır 5 numara saç modelleri
kısa saç modelleri 5 numara saç
subay traşı 5 numara saç modelleri

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir