2022 Detaylı Kına Malzemeleri Listesi Ve Fiyatları! Kına İçin Ne Gerekli ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

2022 Detaylı Kına Malzemeleri Listesi Ve Fiyatları! Kına İçin Ne Gerekli ?

0

Evlilik olmadan önce yapılan en eğlenceli ve aynı zaman da en keyifli unutulmaz anlardan birisi de kına gecesi oluyor. Kına gecesi evlenecek olan genç kız için en önemli gecelerden birisidir. Bu makalemiz de ise kına gecesin de gerekli olan kına malzemelerini ve fiyatlarını sizler için hazırlayıp sayfamıza yer verdik. Genç kızların en çok merak ettiği ve özellikle kafalarının karışmış olduğu sorunlar arasında kına malzemeleri nelerdir ? bu yer alıyor.

2022 detaylı kına malzemeleri listesi

Şimdi isterseniz 2022 yılında kına malzemeleri listesi ve fiyatlarına , kına için gerekli olan malzemeler nelerdir ? bunlara kısaca göz atalım buyurun.

Eskiden günümüzde kadar gelen kına gecesi düğünden 1 gün önce kız evinde veya salon gibi yer de yapılmaktadır. Kına gecesine akrabalar veya davetli olanlar gelir eğlenceli bir şekilde yapılır ve kızın ailesi için duygusal geçen bir gece olarak da bilinir. Kına gecesin de kızın düğününden 1 gün önce eline kına yakılır ve bazı şeyler yöreden yöreye değişse de hemen hemen hazırlıklar aynıdır.

Kına gecesin de malzemeler olarak ilk başta yer alan kınadır ve daha birçok ince dokunuşlarla farklı malzemeler tercih edilip kına gecesini daha eğlenceli hale getirirler. Kına gecesin de özellikle kullanılacak olan malzemeleri özenle seçmelisiniz ve her detayı düşünmeniz gerek.

İçindekiler

2022 KINA MALZEMELERİ LİSTESİ VE FİYATLARI 

Evde kına gecesi fikirleri ile dilediğiniz gibi süsleyebildiğiniz evinize tüm arkadaşlarınızı davet edebilir, unutulmaz bir kına gecesi yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin yardımıyla da tüm detayları mükemmel bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kına gecesi için hazırlıkları yapmadan önce lazım olan özel gün aksesuarlarını arkadaşlar Eminönü gibi toptan uygun fiyatlı alışveriş mağazalarından temin edebilirsiniz.

kına malzemeleri neler
KINA MALZEMELERİ LİSTESİ VE 2021 FİYATLARI
Ürün                 Ortalama Fiyat (TL)
Kına mumları (12 adet)80
Nedime tacı (10 adet)50
Kına testisi65
Kına tefi(10 adet)60
Hediyelik kına (yaklaşık 100 adet)100
Kına duvağı85
Kına kesesi (100 adet) 95
Kına kemeri100
Kına yelpazesi100
Kına tepsisi ve kına sepeti,200
Kına tacı200
Kına gecesi hediyelikleri (100 adet)400
Kına elbisesi bindallı ve Kaftan2000
Kuruyemiş kesesi (100 adet)700
Toplam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir