10 Parmak Klavye Öğrenmek İçin İpuçları
  1. Anasayfa
  2. Güncel

10 Parmak Klavye Öğrenmek İçin İpuçları

0

On parmak klavye yöntem ve teknikleri ?

Yazmanın günlük bir ihtiyaç olan dijital uçta yaşarken, doğru planlama üzerinde düşünülebilecek çok önemlidir. Bir klavyeyle yalnızca daha üretken olmak ve işleri daha kolay uygulayabilmeniz, daha hızlı yazmak da beyninize ayak uydurabilirsiniz. Bu şekilde, daha hızlı ve düzgün başlamanız için 5 numara verilir. 

10 Parmak Klavye Öğrenmek İçin İpuçları

Klavyenizi kullandığınız kadar sık ​​sık kullanmaktasınız. Sol elinizi belirli harfler üzerine koyarak bolca pratik yapın. Diğer iki parmakla yazabilir, onun üzerinde gezinerek, doğru harfleri bulabilmek için her zaman klavyede parmaklarınız kalmalıdır. Daha yakından Bakarsanız Klavyenize, f tuşu ve J tuşunun üzerinden işaret parmaklarınız kaldırmadan kullanmaya çalışın. Bu harflerin üzerinde kabarık çıkıntılar göreceksiniz. Bu, klavyeye bakmanıza gerekmediğine göre doğru seçimini yapmak içindir. İdeal olarak, işaretleriniz F ve J noktalarına dayanmalı ve parmaklar tamamen oturtulmalıdır. Gezinme, noktalama ve gösteri tarafından küçük parmak tarafından kontrol edilir.

20 günde 10 parmak klavye kullanımı için bilgisayarınıza program indirin ;

  • Egzersiz programları kullanarak sıkça pratik yapabilirsiniz. Egzersiz programları ciddi şekilde yardımcı olur.
  • Doğru tuşa bastığınızda ekrandaki karakterin rengi değişecek ve bir sonraki karaktere geçeceksiniz.
  • Yanlış tuşa basarsanız kutu turuncuya döner. Renk normale dönecek ve sadece doğru tuşa bastığınızda sonraki karaktere geçebileceksiniz.
  • Egzersizi bitirdiğinizde, tamamlanma süresi ve hata sayısı ekranda görünecektir.
  • 60 saniyenin altında hatasız bitirene kadar egzersizi tekrarlayın.
  • Egzersizi tekrarlamak için sayfayı yenileyin veya yeşil kutunun altında görünecek olan “Sayfayı Yeniden Yükle” düğmesine basın.
  • CAPS LOCK’un açık olmadığından emin olun.

Bu sayede 1 haftada 10 parmak klavye alışkanlığınız gelişmiş olacak.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir